Office 2016 już dostępny. Przegląd nowości

Zarządzanie i edycja dokumentów wielu użytkownikom komputera kojarzy się przede wszystkim z Officem, czyli pakietem biurowym stworzonym przez Microsoft. To on przez wiele lat wyznaczał trendy na rynku i ustanawiał nowe standardy. Właśnie zadebiutowała jego najnowsza odsłona – Office 2016. Co tym razem przygotował dla nas Microsoft?

Jedną z głównych nowości w Office 2016 jest możliwość współpracowania z wieloma osobami jednocześnie nad tym samym dokumentem. Użytkownicy widzą zmiany, które w danym momencie wprowadza ktoś inny. Dzięki temu wspólna praca nad dokumentami będzie znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza. Pojawiła się również integracja z komunikatorem Skype, dzięki czemu zmiany możemy na bieżąco omawiać, bez wychodzenia np. z edytora tekstowego.

To jednak nie koniec możliwości pracy grupowej. Office 365 Groups to specjalne narzędzie, które pozwala przydzielić określoną ilość osób do konkretnego zadania. Otrzymują oni dostęp do tej samej skrzynki odbiorczej, kalendarza, zadań, współdzielonych plików itp. Wszystko po to, aby jeszcze sprawniej pracować nad projektami.

Zmian doczekał się również Outlook 2016. Klient pocztowy w inteligentny sposób zarządza naszymi wiadomościami, automatycznie ukrywając te mniej ważne. Wysyłając maila z załącznikiem mamy natomiast pewność, że wszyscy adresaci otrzymają dostęp do udostępnianych przez nas plików znajdujących się na dysku sieciowym OneDrive.

Office 2016 zintegrowany ze Skypem
Office 2016 jest zintegrowany ze Skypem

Pakiet Office 2016 otrzymał również kilka funkcji znanych z Office Online. Szukając jakiejś funkcji wystarczy wpisać zapytanie do specjalnego okienka. Asystent zaproponuje nam natomiast listę rozwiązań. Z poziomu edytora tekstowego czy arkusza kalkulacyjnego można również wyszukiwać niektórych informacji w internecie. Wystarczy zaznaczyć interesujący nas fragment, a program poda nam np. definicję słowa.

Excel 2016
Excel 2016

W przypadku Excela pojawiły się między innymi nowe rodzaje wykresów, by jeszcze skuteczniej obrazować wprowadzone przez nas liczby. Każda aplikacja będzie również zapamiętywać, w którym miejscu zakończyliśmy edycję dokumentu. Nawet jeżeli otworzymy go na innym urządzeniu, rozpoczniemy dokładnie tam, gdzie skończyliśmy.

Aplikacje wchodzące w skład Office 2016 są dostępne dla wszystkich użytkowników posiadających aktywną subskrypcję Office 365. Jednocześnie Microsoft przedstawił wersję pakietu dla systemu Mac, którą można zakupić za jednorazową opłatą.

Źródło: Microsoft via Instalki

1 thoughts on “Office 2016 już dostępny. Przegląd nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *