Skype na Androida z łatwiejszym dodawaniem znajomych

Microsoft udostępnił właśnie nową wersję aplikacji Skype na urządzenia z Androidem. Największą nowością są niedostępne dotąd mechanizmy odpowiedzialne za wyszukiwanie znajomych. Nowe kontakty mogą być dodane bezpośrednio z książki adresowej smartfona.

W najnowszej aktualizacji Microsoft skupił się przede wszystkim na łatwiejszym odnajdywaniu znajomych, aby ciągle być z nimi w kontakcie. Dzięki temu użytkownik może przeskanować swoją książkę adresową w poszukiwaniu nowych osób, które zostaną dodane na listę Skype.

Aby było to możliwe, uprzednio trzeba zweryfikować swój numer telefonu. Aplikacja w następnych miesiącach będzie informować użytkowników, żeby to zrobili. Wtedy też lista dostępnych osób się powiększy, a funkcja zacznie być przydatna. Całość działa na niemal identycznej zasadzie, jak WhatsApp, który automatycznie wczytuje naszą listę kontaktów i sprawdza, które osoby mają zainstalowany komunikator.

Gigant z Redmond poszedł jednak o krok dalej. Użytkownicy, którzy logują się do Skype za pomocą konta Microsoftu, mogą wykorzystać listy kontaktów z innych usług firmy, aby uzupełnić ją w popularnym komunikatorze.

Skype 5.0 for Android 540 px
Skype zapyta o nasz numer telefonu, aby ułatwić odnajdywanie znajomych

Microsoft zapewnia jednocześnie, że numery telefonów poszczególnych użytkowników nie zostaną upublicznione i będą służyć wyłącznie do aktualizacji listy znajomych.

Najnowszą wersję Skype na Androida można pobrać z Google Play. Natomiast wersja desktopowa dostępna jest tutaj.

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *