Skype o połowę popularniejszy pod rządami Microsoft

W ostatnich dniach głośno komentuje się fakt poniesienia straty przez spółkę Microsoft po raz pierwszy od momentu wejścia na giełdę w 1986 roku. Choć ogólny obraz jest dla spółki niekorzystny, można zauważyć w nim pewne prześwity, a jednym z nich jest dobra wiadomość z działu Skype. O ponad połowę wzrosła ilość rozmów wykonanych w sieci Skype w ostatnim kwartale. Oznacza to łącznie 115 miliardów minut połączeń.

To jednak nie wszystko. Sukces Skype wpłynął na dwudziestoprocentowy wzrost przychodu w całym dziale Entertainment and Devices, do którego należy serwis połączeń internetowych. Zakup serwisu Skype w ubiegłym roku można zatem uznać za dobrą decyzję. W rezultacie, przychody działu wzrosły w ostatnim kwartale o 292 milionów dolarów.

Microsoft realizuje także kolejne plany związane z serwisem Skype. Firma zamierza w pełni zintegrować usługę z pakietem Office 2013, który ma zostać wydany jeszcze w tym roku. Dzięki zastosowaniu technologii połączeń internetowych, pracownicy będą mogli komunikować się i przeprowadzać konferencje w obrębie dokumentów pakietu Microsoft. Innymi słowy, Skype powinien już wkrótce stać się podstawowym narzędziem komunikacji w biznesie. Dobre wyniki i śmiałe plany spółki z Redmond powinny przynajmniej na jakiś czas zamknąć usta krytykom zeszłorocznego przejęcia.

Pobierz dla Windows: Skype

Źródło: Register

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *