Skype – rozmowy z osobami bez konta użytkownika

Microsoft wprowadził właśnie do komunikatora Skype zupełnie nową funkcję, która pozwoli nam porozmawiać z dowolną osobą, nawet jeżeli ta nie posiada komunikatora, ani konta Microsoftu. Wystarczy, że wyślemy jej odpowiednio przygotowany link.

Po kliknięciu w hiperłącze zostaniemy przeniesieni na Skype for Web, czyli przeglądarkową wersję komunikatora. Wystarczy wpisać swój gościnny nick i dołączyć do rozmowy, do której zostaliśmy zaproszeni.

Skype for Web funkcjonuje już od dłuższego czasu, jednak dotychczas wymagał od nas posiadania konta Microsoftu, by móc korzystać z jego funkcji. Od teraz wystarczy, że otrzymamy od kogoś link do rozmowy.

Rozwiązanie to sprawia, że komunikować możemy się nawet z osobami, które nie używają na co dzień aplikacji Skype. Może się to także przydać w momencie, gdy zechcemy nawiązać kontakt z osobą, która nie jest biegłym użytkownikiem komputera. W takim wypadku wystarczy, że kliknie ona w link.

Wspomniana funkcja działa we wszystkich wersjach Skype’a. Jest kompatybilna z klientem na Windowsa, Maca, Androida, iPhone’a i iPada. Dodatkowo możemy również skorzystać ze Skype for Web.

Obecnie możliwość zapraszania innych osób do konwersacji jest dostępna w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W przeciągu kilku następnych tygodni pojawi się dla użytkowników z całego świata.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *