Skype umożliwi przesyłanie większych plików

Skype

Skype to jeden z najpopularniejszych komunikatorów, który umożliwia prowadzenie konwersacji tekstowych, głosowych oraz wideo. Jego niepodważalną zaletą jest dostępność na wielu platformach sprzętowych.

Jedną z funkcji Skype jest możliwość przesyłania plików pomiędzy osobami. W taki sposób można szybko podzielić się zdjęciem lub filmem z najbliższymi. Microsoft zwiększył właśnie limit takich plików do 300 MB.

Pojawiła się też możliwość wysyłania plików do osoby, która jest offline. W takim przypadku przesłany materiał zaczeka na nią i będzie dostępny, gdy ta zaloguje się do komunikatora.

Wysyłanie plików przez Skype

Microsoft umożliwił też wielokrotne pobieranie plików na kilku różnych urządzeniach. Dzięki temu te samo zdjęcie zapiszemy na komputerze, jak i smartfonie czy tablecie.

Programiści wyjaśniają, że w przeciągu ostatnich tygodni testowali różne warianty limitów i 300 MB okazał się być najbardziej trafny. Jest to bowiem wartość, która wystarcza niemal do każdego rodzaju plików, jakie są wysyłane za pośrednictwem Skype.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *