Skype z nowym wyglądem oficjalnie dostępny

Microsoft zdecydował się odświeżyć komunikator Skype dla systemu Windows, upodobniając go do aplikacji mobilnych. Dzięki temu na każdym urządzeniu będziemy posiadać podobny interfejs i funkcje.

Nowa wersja Skype była już dostępna od ponad dwóch tygodni w kanale beta. Dzisiaj Microsoft wydał oficjalną wersję, przygotowaną do codziennego użytku. Największą nowością jest odświeżony interfejs. W oknie komunikatora pojawiły się dobrze znane chmurki, które oddzielają nasze wypowiedzi od wypowiedzi innych użytkowników. W prawym górnym rogu pojawiły się nowe ikonki odpowiedzialne za rozmowę wideo, telefoniczną oraz dodawanie nowych użytkowników do konwersacji.

Poprawiony został również sposób wyświetlania zdjęć w oknie komunikatora. Lepiej oznaczone są przesyłane pliki.

Nowy Skype screenshot
Skype dla Windows

Użytkownicy mogą teraz korzystać z czatu pisemnego także podczas wideokonwersacji. Może to posłużyć do szybkiego przesłania pliku czy zdjęcia, które jest aktualnie omawiane.

Najnowsza wersja Skype dla Windows

Źródło: The Next Web

1 thoughts on “Skype z nowym wyglądem oficjalnie dostępny

  1. tyle że “przy okazji” microsoft zachowuje się jak wredna paskuda bo zablokował możliwość logowania się do skype ze starych dobrych sprawdzonych wersji tego programu, i nawet w wersji na symbiana też zablokował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *