Nowy wygląd w desktopowym Skype

Microsoft udostępnił nowe wersje aplikacji Skype, które wprowadzają odświeżony wygląd, nawiązujący do designu znanego z urządzeń mobilnych. Dzięki temu aplikacja będzie wyglądała niemal identycznie na wszystkich naszych urządzeniach.

Nowy wygląd jest dostępny dla systemu Windows w wersji testowej oraz dla Mac OS X w wersji finalnej 7.0. Zmiany są dość ciekawe i dotyczą przede wszystkim prezentacji okna rozmowy.

Pojawiły się dobrze znane chmurki, które rozdzielają nasze wypowiedzi od wypowiedzi innych użytkowników. Przy każdej z nich prezentowana jest teraz miniaturka, aby łatwiej można je było odróżnić od reszty. W prawym górnym rogu pojawiły się również zmienione ikony odpowiedzialne za rozmowę wideo, telefoniczną oraz dodawanie użytkowników do rozmowy.

Nowy Skype desktop
Odświeżone okno czatu

Microsoft zapewnia, że poprawione zostało wyświetlanie zdjęć w oknie czatu. Łatwiej odróżnia się także przesyłane pliki – Skype dzieli je ze względu na format, przez co nietrudno je dostrzec.

Ciekawe funkcje pojawiły się także w przypadku rozmowy wideo. Od teraz z prawej strony dostępny jest klasyczny czat, w którym możemy np. szybko wysłać omawiane zdjęcie, plik, lub po prostu zanotować coś ważnego dla wszystkich osób.

nowy skype - wideo i czat
Jednoczesna rozmowa wideo i czat tekstowy

Microsoft informuje również, że grupowe rozmowy wideo w nowych wersjach Skype działają jeszcze lepiej, niż do tej pory.

Nowy design dostępny wersji Preview (lista rozwijana).
Pobierz dla:
Windows: Skype
dla: Mac OS X

Źródło: Microsoft

4 thoughts on “Nowy wygląd w desktopowym Skype

  1. Niestety, blog nie przedstawia zadnych zrzutow ekranu, zarysowujacych charakter zmian interfejsu. Nie wiadomo rowniez, kiedy aktualizacja trafi do wszystkich uzytkownikow Skype. Kwietniowe nowosci zaliczyl jedynie panel czatu tekstowego. Niewykluczone, ze odswiezony interfejs zyska jednak cala aplikacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *