DirectX 12 nie poprawi wydajności Xbox One

DirectX 12 został zapowiedziany jakiś czas temu. Czekają na niego zarówno gracze pecetowi, jak i konsolowi, bowiem według wstępnych informacji, biblioteki te mają również wspomóc Xbox One. Okazuje się jednak, że wzrost wydajności konsoli nie będzie zbyt drastyczny.

Phil Spencer z Microsoftu w jednym z wywiadów odpowiedział na nurtujące nas pytanie – czy DirectX 12 poprawi wydajność Xbox One?

„Już wcześniej pytano mnie o tę kwestię. Będę z wami szczery – DirectX 12 nie sprawi, że konsola otrzyma nowy procesor, kartę graficzną czy pamięć. Biblioteki pomogą jednak łatwiej osiągnąć pewne efekty, w których Xbox One jest naprawdę dobry. Z pewnością zauważycie usprawnienia w grach, które wykorzystają możliwości DirectX 12” – przyznaje Spencer.

DirectX 12 w największych skrócie pozwoli deweloperom na niskopoziomowy dostęp do sprzętu, co zaowocuje większą wydajnością w grach. Niektóre z możliwości bibliotek konsola Xbox One oferuje już teraz, dlatego też nie można się spodziewać zbyt dużej poprawy czy też skoku graficznego w konsolowych tytułach.

Podobna technologia już teraz znajduje się na rynku. AMD Mantle obsługuje jednak wyłącznie karty graficzne tej firmy i jest kompatybilne z komputerami PC. DirectX 12 będzie niejako odpowiedzią ze strony Microsoftu.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *