Kiedy pojawią się smartfony z Windows Phone 10?

Pierwsze urządzenia oparte na Windows Phone 10 mogą się pojawić już za kilka miesięcy. Źródła zaznajomione ze sprawą wskazują, że będzie to maj. Czy właśnie wtedy Microsoft rozpocznie ofensywę związaną z nowym systemem?

Więcej na temat Windows 10 dowiemy się już za tydzień, podczas specjalnej konferencji organizowanej przez Microsoft. Wtedy też nowy system powinien zostać zaprezentowany w wersji mobilnej – na smartfony. Deweloperzy mogą się natomiast spodziewać udostępnienia wersji testowej.

Już teraz w sieci pojawiają się jednak informacje, że pierwsze urządzenia napędzane przez mobilny Windows 10 pojawią się w maju. Źródłem doniesień jest producent smartfonów – Yezz Mobile. Firma ta potwierdza, że ściśle współpracuje z Microsoftem, by Windows 10 w wersji mobilnej mógł się pojawić jeszcze w pierwszej połowie 2015 roku.

Wcześniejsze informacje wskazywały natomiast, że Windows 10 zadebiutuje równocześnie na wszystkich platformach dopiero jesienią 2015 roku. Być może jednak Microsoft zmienił zdanie na ten temat. Warto również wspomnieć, że Windows 10 prawdopodobnie będzie kompatybilny ze wszystkimi smartfonami, które aktualnie pracują pod kontrolą Windows Phone 8.1.

Konferencja dotycząca Windows 10 odbędzie się 21 stycznia. Będzie ją można oglądać na żywo za pośrednictwem specjalnej strony.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *