SP1 dla Windows 7 osiąga status RTM

Michael Kleef z firmy Microsoft na blogu Windows Server Division poinformował, że dodatek Service Pack 1 dla systemu operacyjnego Windows 7 i Windows Server 2008 R2 osiągnął status Releases to Manufacturing (RTM). W tym wypadku, dystrybucja najnowszego pakietu właśnie się rozpoczęła, ale dostęp do niego mają obecnie tylko partnerzy zajmujący się dystrybucją wersji OEM.

Dopiero 16 lutego trafi do subskrybentów MSDN i TechNetu oraz otrzymają go klienci zaopatrzeni w licencje VLK. Teraz czas na najważniejszą informacje dla zwykłych użytkowników – 22 lutego, Service Pack 1 zostanie udostępniony publicznie. Paczka będzie osiągalna przez Windows Update i Microsoft Download Center.

Dodatek Service Pack 1 to przede wszystkim zbiór wszystkich dotychczasowych wydanych poprawek do systemu operacyjnego Windows 7 i Windows Server 2008 R2. W odróżnieniu od poprzednich wersji systemu Windows w przypadku Siódemki nie możemy liczyć na żadne nowe funkcje. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku edycji serwerowej. Windows Server 2008 R2 otrzyma dwa bardzo przydatne dodatki: Dynamic Memory i RemoteFX czyli zaawansowane funkcje wirtualizacji.

Dynamic Memory wynosi Windows Server Hyper-V na zupełnie nowy poziom. Technologia pozwoli administratorom dynamiczne przydzielanie pamięci fizyczne dla maszyn wirtualnych. Z kolei RemoteFX umożliwia współdzielenie sprzętowej akceleracji 3D z karty graficznej. Dzięki temu zdalne i wirtualne pulpity będą w stanie obsłużyć interfejs Aero czy odtwarzać materiały wideo w wysokiej rozdzielczości.

Dodatek Service Pack 1 dla Windows 7 i Windows Server 2008 R2 ukaże się już 22 lutego zatem warto pamiętać o sprawdzaniu dostępności nowych aktualizacji przez Windows Update.

Źródło: Microsoft

1 thoughts on “SP1 dla Windows 7 osiąga status RTM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *