SP1 wymuszany na komputerach z Windows 7

Na rynku już od dłuższego czasu jest dostępny Windows 8. Wielu użytkowników wciąż uważa jednak, że przesiadka na nowe okienka Microsoftu z Windowsa 7 nie jest konieczna. Dwa dni temu firma z Redmond poinformowała, że wszyscy użytkownicy Siódemki zostaną zmuszeni do dokonania aktualizacji swojego systemu do wersji z SP1.

Service Pack 1 dla Windowsa 7 był do tej pory oferowany jako opcjonalna aktualizacja dla systemu, którą należało ręcznie zaznaczyć w Windows Update. Od 19 marca jest ona jednak instalowana automatycznie – w chwili obecnej jeszcze nie wszystkim użytkownikom. W ciągu najbliższych tygodni Microsoft będzie rozsyłał uaktualnienie do kolejnych grup użytkowników. Wymuszenie aktualizacji ma wpłynąć pozytywnie na wsparcie systemu i jego bezpieczeństwo.

Service Pack 1 dla Windowsa 7 został po raz pierwszy wydany w 2011 roku. Dwa lata to dla wszystkich przedsiębiorców (bo to głównie oni wstrzymują się z tego typu aktualizacjami) wystarczający czas na przygotowanie wykorzystywanych przez siebie rozwiązań do Windowsa 7 Service Pack 1.

Źródło: PCMag

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *