Specyfikacja techniczna gogli HoloLens

Microsoft umożliwił składanie pre-orderów na wersję deweloperską gogli rozszerzonej rzeczywistości HoloLens. Przy okazji poznaliśmy specyfikację techniczną gadżetu.

HoloLens to gogle, które do poprawnego działania nie wymagają komputera ani żadnego innego urządzenia. Sprzęt wykorzystuje autorski chipset Microsoft Holographic Processing Unit, jak również 32-bitowy procesor Intela.

W goglach znajduje się wiele sensorów, począwszy od czujnika nawigacji inercyjnej, poprzez czujnik światła, a na czterech kamerkach skanujących otoczenie kończąc. Wspomniane obiektywy potrafią rozróżniać głębię, dzięki czemu HoloLens umożliwia nakładanie hologramów na otoczenie.

Okulary zawierają również 2-megapikselową kamerkę do wykonywania zdjęć i nagrywania filmów, a także cztery mikrofony służące głównie do odbierania komend głosowych.

HoloLens działa w oparciu o 2 GB pamięci RAM, a pamięć wewnętrzna wynosi 64 GB. W konstrukcji znalazło się również miejsce na moduł Wi-Fi oraz Bluetooth. Za pomocą tego ostatniego podłączymy m.in. specjalny pilot, służący do łatwiejszego nawigowania po menu urządzenia.

Urządzenie zostało oparte na odpowiednio zmodyfikowanej wersji systemu Windows 10, którego menu mieliśmy już okazję zobaczyć w ubiegłym tygodniu.

Gadżet waży 579 gram i jest ładowany za pomocą klasycznego złącza micro USB. Bateria pozwoli na 2-3 godziny pracy. W trybie czuwania gogle wytrzymają nawet dwa tygodnie bez konieczności ładowania ogniwa.

Microsoft rozpoczął już zbieranie zamówień przedpremierowych na deweloperską wersję HoloLens. Jest to egzemplarz przygotowany z myślą o programistach, którzy chcą pracować nad własnymi aplikacjami i rozwiązaniami opartymi na okularach rozszerzonej rzeczywistości.

Sugerowana cena zestawu wynosi 3000 dolarów. Wysyłka gogli rozpocznie się 30 marca, początkowo na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *