Steam kończy ze wsparciem dla Windows XP oraz Vista

Steam Windows XP

Nowy rok, nowy… Steam? Platforma już wcześniej zapowiedziała, że od 1 stycznia przestanie wspierać Windowsa XP oraz Windowsa Vista. Jak powiedzieli, tak zrobili. 

Koniec wsparcia dla tych systemów nie jest wyłącznie kaprysem Valve. Firma tłumaczy tę decyzję tym, że wiele nowości wprowadzanych na platformie działa w oparciu o wbudowaną przeglądarkę Chrome, która również zrezygnowała ze wsparcia XP i Visty. Tym samym Steam nie może dłużej prawidłowo działać na tych systemach. 

Nie jest to jednak duża strata. Windows’a w wersji XP używa jedynie 0,12% graczy na Steam, a Vista stanowi jeszcze mniejszy odsetek. Oznacza to, że koniec wsparcia tych systemów zaboli znacznie mniej niż 1% graczy. 

Decyzja ta była nieunikniona – systemy się starzeją i nie mogą już spełniać niektórych funkcji. A jeżeli jakiś gracz nadal siedzi na 17 bądź 12 – letnim systemie to najwyższa pora, aby przesiadł się na coś nowszego – Windows 7 też ma już niemal 9 lat, ale nadal spełnia swoją rolę i jest lubiany przez użytkowników.

Źródło: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *