Windows 10 najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie?

Windows 7, 10

Windows 10 ma częste problemy z aktualizacjami. Jednak dotyczą one mniejszej części użytkowników i nawet pomimo ich występowania, system ten jest po prostu dobry. Intuicyjny, dobrze zrobiony UI z wieloma przydatnymi funkcjami i jeszcze lepsza wydajność sprawiają, że wiele osób zdecydowało porzucić starego, dobrego Windowsa 7 i pójść krok wprzód.

Oczywiście siódemkimożna przesiąść się na Windowsa 8, bądź 8.1. Te wersje jednak nie przypadły do gustu użytkownikom i do tej pory ponad 70% wszystkich komputerów napędzał jeden z dwóch OS-ów: Windows 7, albo Windows 10. Według danych Net Applications, w tym miesiącu starsza edycja musiała ustąpić z miejsca lidera, ulegając dziesiątce.

grudniu 2018, udział Windowsa 10 wzrósł do poziomu 39,22%, natomiast Windows 7 zaliczył mały spadek i posiada 36,90% udziału w rynku. Sam Windows natomiast działa na 86,20% wszystkich urządzeń, zdecydowanie deklasując zarówno macOS (10,65%) oraz Linuksa (2,78%). 

Rynek systemów operacyjnych / Grudzień 2018 / Źródło: Venturebeat

Możecie teraz pomyśleć, że kiedyś już słyszeliście o przebiciu siódemki przez Windowsa 10. Jak najbardziej. W tym wypadku mówimy o statystykach zbieranych przez Net Applications. Wcześniej takie informacje podawał jednak również StatCounter. Ich pomiary różnią się metodologią i zasięgiem, dlatego mogą przedstawiać zupełnie inne wyniki.

Jedno natomiast jest pewne: Windows 10 powoli osiąga przewagę. StatCounterSteam, a teraz również Net Applications potwierdzają, że jest on najczęściej wybieranym systemem.

Źródło: Net Applications, Venturebeat via Instalki

1 thoughts on “Windows 10 najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie?

  1. Te statystyki nie dziwią gdyż nowe komputery są wydawane tylko z 10 nie 7 a niestety większość użytkowników domowych komputerów laptopów nie umie sobie poradzić z downgradem systemu z 10 na 7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *