Świat bez haseł według Microsoftu

Windows Hello

Logując się na komputerze z Windows 10 przez konto Microsoft możemy wykorzystać do tego swoje hasło, albo kod PIN. Microsoft jednak za hasłami nie przepada. Dlatego też w nadchodzącej wersji najpopularniejszego systemu operacyjnego na desktopy na świecie, pojawi się obsługa kont Microsoft bez hasła.

Funkcja ta jest już dostępna w wersji Insider 18309, a dostępna dla wszystkich stanie się w nadchodzącej stabilnej wersji 19H1, która powinna ukazać się w okolicach kwietnia tego roku. Co jednak zamiast hasła? Otóż podać będziemy musieli swój numer telefonu, na który otrzymamy kod autoryzacyjny, dzięki któremu będziemy mogli zalogować się do systemu. 

Oczywiście nie będziemy musieli non-stop wpisywać kodu SMS. Po pierwszym logowaniu będziemy mogli wykorzystać Windows Hello, aby zabezpieczyć system kodem PIN, odciskiem palca, bądź logowaniem za pomocą twarzy. Nie użyjemy hasła, ponieważ nasze konto… nawet go nie posiada. Oczywiście autoryzacja kodem SMS wymagana będzie przy każdym logowaniu z nowej maszyny – takie 2FA, tylko bez wstępnego podawania hasła.


Aby skorzystać z opcji w najnowszej wersji Windows Insider musisz posiadać konto Microsoft bez hasła. Jeśli jeszcze takiego nie posiadasz, możesz je założyć poprzez aplikację mobilną (na przykład Word) na swoim urządzeniu z Androidem, bądź iOS. Po uruchomieniu aplikacji, wystarczy wybrać opcję Załóż konto i zarejestrować się przy użyciu numeru telefonu.

Źródło: How-To Geek, Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *