Steam nie dla użytkowników Windows XP i Vista

Win Steam

Choć takie osoby należą już do rzadkości, to wciąż można spotkać posiadaczy pecetów, którzy korzystają z systemów Windows XP lub Vista. Co więcej, niektórzy korzystają z takich komputerów do rozgrywki, ale wiele wskazuje na to, że znakomitą większość z nich czeka przymusowa przesiadka na nowszy system operacyjny.

Valve poinformowało bowiem, że od 1 stycznia 2019 klient Steam przestanie działać komputerach, które działają pod kontrolą systemów operacyjnych Windows XP lub Vista. Mówiąc wprost – jeżeli chcecie kontynuować rozgrywkę w posiadane przez siebie gry, to wraz z Nowym Rokiem konieczna stanie się przesiadka na nowszego OS-a, czyli co najmniej Windowsa 7.

Co jest powodem tego stanu rzeczy? Klient Steam bazuje na architekturze przeglądarki Google Chrome, która już od jakiegoś czasu nie obsługuje starszych OS-ów. Naturalną konsekwencją jest fakt, iż ze wsparcia musi zrezygnować także i ten program.

Dodatkowym problemem jest fakt, że Microsoft nie zapewnia już odpowiednich poprawek bezpieczeństwa do najstarszych systemów, co w prostej linii odbija się także na właściwej ochronie serwisu Valve, której deweloper po prostu nie jest w stanie zagwarantować.

Wycofywanie klienta Steam z obiegu dla Windowsa XP i Visty tak naprawdę rozpoczyna się już teraz – zostanie on bowiem pozbawiony nowych aktualizacji, przez co w najbliższych miesiącach jego funkcjonalność nie zostanie o nowe, zapowiadane przez Valve elementy.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *