Czy dzięki tym funkcjom przeglądarka Microsoft Edge na Androida stanie się popularniejsza?

Microsoft Edge

Różnego rodzaju programy blokujące reklamy cieszą się ogromną popularnością – to efekt często bardzo inwazyjnych ogłoszeń, które są teraz stopniowo wygaszane przez wiele różnorodnych portali. Mimo to użytkownicy wciąż cenią sobie sprawnie działające adblocki, więc z ogromnym zainteresowaniem powinna spotkać się nowa inicjatywa Microsoftu.

Przeglądarka Edge dedykowana urządzeniom mobilnym z systemem Android doczekała się bowiem oficjalnej integracji z programem AdBlock Plus. Co prawda nie jest on może najskuteczniejszym rozwiązaniem tego typu, ale i tak z pewnością mocno ograniczy ilość reklam wyświetlanych na stronach internetowych.

By skorzystać z tego dodatku, wystarczy jedynie włączyć odpowiednią opcję w menu ustawień, a w razie potrzeby dostosować intensywność jego działania do naszych potrzeb. I coś czuję, że tym ruchem Microsoft może przysporzyć swojej przeglądarce naprawdę solidne grono nowych użytkowników.

Microsoft Edge Android

To jednak nie jedyna nowość, jaka stała się udziałem przeglądarki Microsoft Edge for Android. Dostajemy bowiem także opcję inteligentnego wyszukiwania za pośrednictwem obrazów i fotografii, które działa podobnie do rozwiązania oferowanego w tej materii przez Google.

Zmiany zadowolą także wziętych czytelników – aplikacja pozwoli bowiem na zmianę szerokości odstępów pomiędzy kolejnymi wyrazami oraz dodanie zakładek, przydatnych przy czytaniu dłuższego tekstu. Aplikację w wersji na Androida znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: wccftech via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *