Czy Wiadomości Microsoft staną się realną konkurencją dla Wiadomości Google?

Microsoft News

Po rewelacyjnym przyjęciu przez użytkowników nowej odsłony Wiadomości Google, Microsoft postanowił również coś zrobić w tym kierunku. Jego aplikacja MSN News od dawna była już dostępna w Sklepie Google Play, lecz nie prezentowała się dobrze na tle konkurencji. Tak więc trzeba było nadrobić braki, przyszła pora na zmiany w interfejsie i samym funkcjonowaniu aplikacji.

Wiadomości Microsoft to niewątpliwa odpowiedź na nową aplikację Google. Wszystkie zmiany są zdecydowanie dobre, lecz czy jest to teraz godna konkurencja dla Google?

Aplikacja umożliwia dosyć szeroki zakres personalizacji otrzymywanych informacji i bierze pod uwagę nasze zainteresowania i ulubione źródła. Ustawienia możemy też synchronizować z innymi urządzeniami. Za wybór treści odpowiada sztab prawdziwych redaktorów, którzy pilnują, aby dostarczane użytkownikom newsy, przedstawiały naprawdę wysoki poziom. Posiada ona również funkcję alertów o najważniejszych wydarzeniach.

Samemu działaniu aplikacji Microsoftu nie mam w zasadzie nic do zarzucenia. Lecz osobiście uważam, że choćby Microsoft stawał na głowie, to niestety nie ma szans w bezpośrednim starciu z Google. Wszystko rozbija się po prostu o popularność poszczególnych usług. Zobaczymy jak Microsoft rozwinie tę usługę, bo ma ona naprawdę spory potencjał. MSN News to serwis z tradycjami i jest to jedna z pierwszych usług tego typu w nowoczesnym internecie. Takie dziedzictwo zobowiązuje.

Aplikację Wiadomości Microsoft można pobrać m.in. przechodząc na tę stronę.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *