Microsoft we współpracy z Razerem wzbogaci Xbox One o klawiaturę i myszkę?

Microsoft nie zamierza ustępować w dalszym rozwoju konsoli Xbox One – tym razem możemy doczekać się bardzo interesującej nowości, która będzie efektem współpracy koncernu z Redmond z Razerem.

Wedle dokumentów uzyskanych przez serwis Windows Central konsola Microsoftu już wkrótce wzbogaci się o obsługę myszki i klawiatury, rzecz jasna wyprodukowanych przez Razer. Zestaw o nazwie Razer Turret ma dodatkowo wykorzystywać podświetlenie Razer Chroma.

Co ciekawe, posiadanie zestawu klawiatury i myszy ma być jednym z elementów determinujących matchmaking w grach sieciowych – w niektórych tytułach może to być oczywista przewaga nad graczami korzystającymi z gamepada.

Razer Turret Xbox

Wiele wskazuje także na to, że Xbox One będzie w stanie obsłużyć peryferia, które są podłączane za pośrednictwem złącza USB do konsoli – dość zaskakujące jest to, że najprawdopodobniej konsola Microsoftu nie obsłuży zestawów korzystających z łączności Bluetooth.

Wprowadzenie tej nowalijki zajmie jednak jeszcze sporo czasu – rozwiązanie to ma zostać zaprezentowane podczas kolejnego spotkania Microsoftu z deweloperami gier na Xboksa One, a wybrane studia mają już możliwość przetestowania tej funkcji w zamkniętej becie tego rozwiązania, które najprawdopodobniej trafi do użytkowników wraz z jesienną aktualzacją konsoli.

źródło: windowscentral via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *