Coraz lepsze wyniki przeglądarki Edge dla Androida

Microsoft Edge

Przez kilka lat przeglądarka Microsoft Edge była dedykowana tylko i wyłącznie posiadaczom urządzeń z systemem Windows 10. Gigant z Redmond nie był jednak zadowolony z tego, jak ich program zdobywa rynek, więc postanowił opublikować go w wersji mobilnej.

I choć tutaj też początkowo Edge for Android bardzo mozolnie zdobywał kolejnych użytkowników, to wydaje się, że wreszcie ta cała karuzela zaczyna się rozkręcać. Microsoft poinformował bowiem, że przeglądarka Edge w wersji na system Android została pobrana już 5 milionów razy. To znaczne zwiększenie popularności, bowiem ledwie pół roku temu, w grudniu 2017 pękła granica 1 miliona użytkowników.

Czemu Microsoft zawdzięcza coraz lepsze wyniki? To przede wszystkim regularne aktualizacje aplikacji, ale także sprawnie działające wyszukiwanie głosowe, świetnie spisujący się tryb prywatny, a także dodany właśnie AdBlock, który pozwoli ominąć szereg reklam spotykanych na witrynach internetowych.

Patrząc na tempo, w jakim przeglądarka zdobywa rynek, można się spodziewać, że liczba 10 milionów pobrań zostanie przekroczona jeszcze przed końcem tego roku. I wcale mnie to nie dziwi, bo to naprawdę bardzo przyzwoita aplikacja.

źródło: phonearena via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *