Stephen Elop, CEO Nokii popiera ideę Surface Phone

Nokia jest świeżo po ogłoszeniu przygnębiających danych finansowych z ostatniego kwartału. Dla firmy, która jest skupiła całą swoją strategię dotyczącą smartfonów wokół Windows Phone, bolesne muszą być wyniki globalnej sprzedaży smartfonu Lumia, która spadła o 27,5% w stosunku do poprzedniego kwartału. W Stanach Zjednoczonych upadek był jeszcze niższy – sprzedaż spadła aż o 50%. Co wobec tego sądzi CEO Nokii o planach wydania smartfona pod marką Microsoft – Surface?

Wobec tych miażdżących doniesień, dyrektor generalny Nokii, Stephen Elop, zaskoczył wszystkich swoją postawą i optymistycznym podejściem do strategii firmy oraz do ekosystemu Windows Phone jako całości. Z wypowiedzi CEO Nokii do akcjonariuszy spółki można wyczytać nadzieję na nawiązanie konkurencji z innymi producentami, wraz z nadejściem Windows Phone 8. Czy Elop naprawdę wie coś, czego my nie wiemy, czy żyje w innym świecie?

Odróżnienie się jest niezbędne do przetrwania firmy Nokia, i jest kluczowym atutem w ekosystemie Windows Phone, mówi Elop… Zapytany o opinię wobec planów wydania telefonu Surface Phone pod marką Microsoft w kontekście sytuacji Nokii, szef fińskiej spółki stwierdził: Z pewnością będzie to bodziec dla ekosystemu. Zachęcamy HTC, Samsunga oraz Microsoft (…) do inwestycji, które pomogą przyczynić się do rozwoju ekosystemu.

Można się zastanowić, na ile Elop reprezentuje interesy spółki zza oceanu i kto odpowiada za przyszłość narodowego symbolu Finlandii.
Näkemiin, Nokia?

Źródło: Neowin, Własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *