Stephen Elop rozważany jako nowy szef Microsoftu

Stephen Elop dotychczas piastował stanowisko szefa Nokii, jednakże po wykupieniu jej przez Microsoft przeszedł bezpośrednio pod skrzydła giganta z Redmond. Już wcześniej rozważany był jako jeden z kandydatów na zastąpienie Steve’a Ballmera. Teraz jego kandydatura została potwierdzona.

Steve Ballmer w wywiadzie dla Seattle Times, który w głównej mierze dotyczył przejęcia Nokii, wypowiedział się również na temat jej byłego szefa – Stephena Elopa. Według niego, jest on jednym z głównych kandydatów do zastąpienia go na stanowisku CEO. „Stephen już wcześniej był jedną z naszych opcji, jednakże teraz startuje jako kandydat wewnętrzny” – mówi Steve Ballmer.

Przypomnijmy, że wraz z przejęciem Nokii Elop przeszedł na stanowisko jednego z dyrektorów Microsoftu. Jest on jednocześnie najpoważniejszym kandydatem na stanowisko szefa Microsoftu, biorąc pod uwagę kursy, jakie ustalają bukmacherzy.

Steve Ballmer będzie piastował swoje stanowisko jeszcze przed 12 miesięcy. W tym czasie wraz ze specjalnie powołaną radą musi wybrać następcę. Istnieje jednak możliwość, że poznamy go znacznie wcześniej.

Źródło: The Next Web, Seattle Times

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *