Czy Microsoft wykupi również BlackBerry?

Wczorajsze doniesienie o wykupieniu Nokii przez Microsoft wstrząsnęło branżą, choć wszyscy od jakiegoś już czasu spodziewali się takiego rozwoju spraw. W obliczu transakcji pojawiły się nowe spekulacje, tym razem obejmujące swoim zasięgiem podupadające BlackBerry. Czy Microsoft może uratować tonący okręt, przejmując go na własność, podobnie jak zrobił to z Nokią?

W artykule, jaki ukazał się na łamach Bloomberga, możemy wyczytać (między wierszami), że Microsoft nosi się z zamiarem kupna BlackBerry. Anonimowe źródło twierdzi, że „gigant z Redmond trzyma rękę na pulsie w sprawie tej transakcji i bacznie obserwuje branżowe trendy”.

Jakiś czas temu włodarze BlackBerry ogłosili, że szukają strategicznej alternatywy dla swojej firmy, co może również oznaczać całkowite wykupienie, lub odsprzedanie części własności zewnętrznemu podmiotowi.

Biorąc pod uwagę aktualne dokonania Microsoftu, robi się naprawdę ciekawie. Posiadając zarówno Nokię, jak i BlackBerry, amerykańska firma byłaby w stanie konkurować z największymi gigantami – Google oraz Apple, na poletku mobilnych technologii.

Oczywiście na dzień dzisiejszy wynik tej debaty jest nieznany.

Źródło: Bloomberg, Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *