Steve Ballmer: Dokonano już 500.000 pobrań Windows 8

Steve Ballmer, prezes Microsoft, wykorzystał swoje 5 minut podczas konferencji BUILD w Anaheim, aby ogłosić dokonanie już ponad 500.000 pobrań Windows Developer Preview. Windows 8 pre-beta pojawił się dwa dni temu, a oczekujący na nową wersję profesjonaliści i ciekawscy, natychmiast rzucili się do pobierania.

Nowy system operacyjny wnosi świeży interfejs, kilka nowych funkcji, ulepszenia wydajności komputerów stacjonarnych i zupełnie nowy interfejs Metro dla użytkowników tabletów.

Interfejs Metro pozwoli użytkownikom tabletów lepiej wykorzystać możliwości ekranów dotykowych. Zastosowano wygląd oparty na “płytkach” który upodabnia tabletową wersję Windows 8 do Windows Phone 7. Prace Microsoftu nad systemem Windows 8 trwały przez większą część tego roku. Spółka nadal wprowadza innowacje czym utrzymuje entuzjastów systemu Windows w pełnej gotowości. Trzeba powiedzieć tym samym, że Microsoft dopracował strategię wydania nowej wersji systemu.

Windows Developer Preview dostępny jest w kilku wariantach: 32-bit, 64-bit oraz 64-bit z dołączonym pakietem narzędzi dla programistów. Wymagania sprzętowe wersji pre-beta nie są wygórowane. Wystarczy procesor 1 GHz, 1 GB pamięci RAM (32-bit) lub 2 GB RAM (64-bit), 16 GB wolnego miejsca na dysku twardym (32-bit) lub 20 GB (64-bit), karta graficzna z obsługa DirectX 9 i WDDM 1.0. Windows 8 Build 8102 dostępny jest do pobrania za darmo z tej lokalizacji. Należy pamiętać, że jest to bardzo wczesna wersja testowa i nie nadaje się do codziennego użytku.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.