Strata na tabletach Surface może dochodzić do 1,7 mld dolarów

Microsoft Surface to linia tabletów opartych na Windowsie, która zadebiutowała po raz pierwszy w listopadzie 2012 roku. Od tamtej pory nieprzerwanie sprzęty te przynoszą same straty. Szacuje się, że gigant z Redmond mógł już na nich stracić nawet 1,7 miliarda dolarów!

Do takich wniosków dochodzi jeden z redaktorów serwisu ComputerWorld, który wyliczył straty w oparciu o dostępne wyniki finansowe Microsoftu. Należy jednak zaznaczyć, iż gigant z Redmond nie podaje dokładnych strat, na jakie został narażony przez linię Surface.

Microsoft tracił na swoich tabletach od samego początku ich istnienia. Co prawda w ostatnim kwartale przychody ze sprzedaży wzrosły, jednak koszty związane z produkcją i marketingiem urządzeń z linii Surface wciąż były większe.

Prawdopodobnie z tego też względu Microsoft postanowił zaniechać prace nad Surface Mini, który był zapowiadany już od dłuższego czasu.

Powodem kiepskiej kondycji tabletów Surface może być między innymi duża konkurencja na rynku. Tabletów z Androidem znajdziemy całe mnóstwo, a do tego należy dołożyć również iPady.

Źródło: ComputerWorld, t3.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *