Strumieniowanie gier z Xbox One na Windows 10 już działa

Windows 10 zadebiutuje na rynku już 29 lipca, jednak sporo funkcji zostało udostępnionych już teraz. Jedną z nich jest zapowiadana już od dłuższego czasu możliwość strumieniowania gier z konsoli Xbox One dla posiadaczy urządzeń z najnowszym systemem Microsoftu. Na oficjalnym blogu ujawniono kilka nowych szczegółów dla rozpoczynających przygodę z tą formą zabawy.

Funkcja strumieniowania gier z konsoli Xbox One dostępna jest za pośrednictwem najnowszej aplikacji Xbox i działa z testową wersją „Dziesiątki” zarówno na komputerze, jak również tablecie. Aby uruchomić przesyłanie gier, należy wcześniej uruchomić stosowną funkcję z poziomu konsoli: odpowiednio Settings -> Preferences -> Allow game streaming to other devices, po czym połączyć sprzęt z aplikacją.

Co ciekawe, z poziomu Windowsa 10 możemy również zarządzać bezpośrednio konsolą Xbox One, przechodząc odpowiednio do Home -> Game Streaming. Otrzymamy wówczas stosowny komunikat, że rozpoczęła się sesja innego użytkownika. Warto podkreślić, że grając na komputerze lub tablecie, możemy używać zarówno pada z Xbox One, jak również z Xboxa 360.

Pozostałe funkcje to m.in. Party Chat – rozmowy ze znajomymi i umawianie się na wspólną rozgrywkę pomiędzy PC/tabletem a konsolą Xbox One, My Games – szybkie wyszukiwanie biblioteki posiadanych tytułów z poziomu Windows Store, szybka edycja profilu, dodawanie awatarów czy sprawdzania Osiągnięć zarówno swoich, jak i znajomych, jak również możliwość udostępniania zrzutów ekranu, a także nagrań wideo z gry.

Warto również zwrócić uwagę na funkcję Day One Experience, który wprowadza początkujących użytkowników w rozbudowane funkcje strumieniowania. Możemy w szybki sposób utworzyć nowe konto, awatar, a także zobaczyć jak funkcjonuje usługa Xbox Live. Aplikacja Xbox powinna zaktualizować się automatycznie dla użytkowników testowej wersji Windows 10 do wersji 7.7.16004.00000 lub wyższej. Jak oceniacie nową funkcję?

Źródło: Xbox

1 thoughts on “Strumieniowanie gier z Xbox One na Windows 10 już działa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *