Porównano wydajność Windows 10 i Windows 8. Który system jest szybszy?

Windows 10

Do premiery systemu Windows 10 zostało jeszcze 10 dni, a już teraz pojawiają się pierwsze testy wydajności. Jednym z pierwszych, w którym zobaczyć możemy porównanie z Windows 8 przedstawiła redakcja PC World. Czy rzeczywiście możemy mówić o przełomie?

Testy zostały przeprowadzone na dwóch identycznych laptopach HP Spectre x360 wyposażone w pamięć 8 GB LPDDR3, ten sam ekran i akumulator, 128 GB SSD i procesor Intel Core i5-5200. Jeden z nich miał zainstalowany system Windows 8.1 Home, natomiast drugi Windows 10 build 10240.

Do testów wykorzystano narzędzia PCMark 8, które testowały wydajność m.in. pod kątem przeglądania stron, korzystania z czatu grupowego, edycję wideo i zdjęć, a także najnowsze gry wideo i wybrane programy. Poniżej przedstawiamy wyniki testów.

testwin103

testwin102

testwin101

Porównanie wydajności systemów Windows 8.1 i Windows 10

Zdaniem redaktora przedstawiającego powyższe testy, wydajność systemu Windows 10 w porównaniu do „Ósemki” nie przedstawia aż tak dużej przewagi, jak można było oczekiwać. Należy jednak pamiętać, że wciąż są to testy przedpremierowe i nie do końca kompletne. Zapewne tuż po premierze w sieci lawinowo będą publikowane bardziej szczegółowe badania.

Źródło/Zdjęcia: PC World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *