Do sprzedaży trafią tanie notebooki z Windows 10 od Acera

O Windows 10 mówi się dużo głównie za sprawą darmowej aktualizacji dla posiadaczy Windows 7 i 8. Pamiętajmy jednak, że system wejdzie na rynek jako pełnoprawny produkt, a czołowi producenci komputerów szykują już nowe urządzenia pracujące w oparciu o “dziesiątkę”. Cloudbook od Acera wygląda szczególnie ciekawie przede wszystkim ze względu na bardzo niską cenę. Powalczy z Chromebookiem?

Acer jest jednym z dostawców Chromebooków, tanich komputerów napędzanych przez system Chrome OS od Google. Firma nawiązała jednocześnie współpracę z Microsoftem aby wypuścić na rynek podobne notebooki ale z systemem Windows. Do sprzedaży trafią dwa modele Cloudbooków: wersja 11- i 14-calowa. Acer zapowiedział, że mniejszy model będzie kosztował tylko 169 dolarów. Trzeba przyznać, że to zaskakująco dobra oferta jak na urządzenie z Windowsem.

Niestety nie znamy specyfikacji technicznej zapowiedzianych komputerów, jak można spodziewać się, że zważywszy na cenę, zejdą one na drugi plan. Wiemy natomiast, że komputery na pewno będą spełniały minimalne wymagania systemu Windows 10.

acer Cloudbook

Acer Cloudbook trafi do sprzedaży w sierpniu

Dzięki niskiej cenie i systemowi Windows notebooki Acera mogą z powodzeniem konkurować z Chromebookami. Pozostaje czekać na premierę – wówczas przekonamy się jakie usługi w chmurze będą domyślnie zainstalowane w systemie, w końcu sprzęt ma w nazwie “cloud”.

Źródło: zdnet.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *