Microsoft wycofał możliwość aktywacji Windows 10 Insider Preview

Na kilka dni przed premierą finalnej wersji Windows 10 Microsoft postanowił dezaktywować wszystkie klucze licencyjne, jakie dotychczas udostępnił w ramach testów Windows 10 Insider Preview. Oznacza to, że nowi użytkownicy nie będą już mogli zainstalować testowej wersji systemu.

Jeżeli zamierzaliście jeszcze przed premierą zainstalować testową wersję Windows 10, mamy dla was złe informacje. Microsoft postanowił wyłączyć wszystkie klucze licencyjne, które dotychczas służyły do aktywowania Windows 10 Insider Preview. Ma to oczywiście związek z premierą finalnej wersji systemu, która nastąpi już 29 lipca.

Warto zaznaczyć, że osoby, które mają już zainstalowany i aktywowany Windows 10 Insider Preview, mogą bez przeszkód korzystać ze wszystkich funkcji systemu. Blokada dotyczy wyłącznie świeżych instalacji, w szczególności buildu 10240.

Obecni testerzy mogą zatem korzystać z Windows 10, nowi natomiast muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na premierę finalnej wersji, która zostanie udostępniona w formie darmowej aktualizacji dla użytkowników systemy Windows 7 oraz Windows 8.

Źródło: WinBeta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *