Czy Surface Pro 4 może zastąpić notebooka?

Podczas wczorajszej konferencji Microsoft zaprezentował kilka ciekawych urządzeń. Jednym z nich jest kolejna wersja tabletu z rodziny Surface Pro. Najnowsza edycja została wyposażona w nieco większy ekran, choć same wymiary urządzenia nie uległy zmianom. Microsoft postawił bowiem na mniejsze ramki. Czy Surface Pro 4 rzeczywiście może nam zastąpić komputer?

Surface Pro 4 to urządzenie typu 2w1. Z powodzeniem można z niego korzystać jak ze zwykłego tabletu, jednak po podłączeniu dedykowanej klawiatury przekształca się w pełnoprawnego notebooka. Dzięki zastosowaniu systemu Windows 10 umożliwia on instalowanie dowolnych aplikacji – niezależnie od tego, czy pochodzą one z Windows Store, czy też reprezentują programy desktopowe.

Microsoft postawił na nieco większy niż w przypadku Surface Pro 3 wyświetlacz. Tym razem może się on pochwalić przekątną 12,3 cali i rozdzielczością 2736 x 1824 pikseli (267 ppi). W zależności od wersji, tablet będzie napędzany przez procesor Intel Core M3, i5 lub i7 szóstej generacji. Na pokładzie znajdziemy również 4, 8 lub 16 GB pamięci RAM. W przypadku dysku SSD dostępne będą warianty 128, 256 lub 512 GB.

surface pro 4
Surface Pro 4

Obudowa urządzenia została wykonana ze stopu magnezu. W konstrukcji zastosowano pełnowymiarowy port USB 3.0, czytnik kart microSD, port słuchawek oraz wejście Mini DisplayPort.

Microsoft nie zapomniał również o aparatach fotograficznych. Główny będzie wykonywał zdjęcia w rozdzielczości 8 Mpix, przedni natomiast 5 Mpix. Zastosowana tu bateria umożliwi 9 godzin ciągłej pracy.

Do zestawu będzie można dokupić dołączaną klawiaturę, która tym razem zaoferuje o 40% większy gładzik. Surface Pro 4 obsługuje również dedykowany rysik. Ten ostatni będzie można w końcu przytwierdzić do całej konstrukcji za pomocą magnesów. Rysik będzie rozpoznawać aż 1024 poziomy nacisku na ekran.

Co ciekawe, Surface Pro 4 pojawił się w polskim sklepie Microsoftu, a to oznacza, że urządzenie oficjalnie trafi na rodzimy rynek. Jego cena została ustalona na poziomie 4319 złotych. Warto jednak zaznaczyć, że klawiaturę i rysik należy dokupić osobno.

W polskim sklepie dostępny będzie również ubiegłoroczny Surface Pro 3 w cenie 2599 złotych.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *