Surface Book – pierwszy notebook od Microsoftu

Microsoft był niegdyś wyłącznie twórcą oprogramowania. Czasy te minęły jednak bezpowrotnie. Amerykańska firma już od dłuższego czasu twardo stąpa po rynku hardware’owym. Podczas wczorajszej konferencji Amerykanie zaprezentowali swojego pierwszego notebooka. Czym zachwyci nas Surface Book?

Surface Book to obecnie jeden z najcieńszych notebooków na rynku. Jego grubość nie przekracza 7,7 mm. Nie oznacza to jednak, że sprzęt będzie wyposażony w słabe podzespoły. Wręcz przeciwnie, inżynierom udało się upakować zaawansowaną specyfikację techniczną. Surface Book będzie wyposażony w kartę graficzną GeForce z pamięcią GDDR5 oraz procesor Intel Core i7 lub i5 szóstej generacji. Do tego dochodzi nawet 16 GB pamięci RAM oraz dysk 512 GB.

Microsoft zdecydował się na zastosowanie 13,5-calowego ekranu (3000 x 2000 pikseli), którego zagęszczenie pikseli będzie wynosić 267 ppi. Bateria pozwoli na pracę przez około 12 godzin. Z powodzeniem przetrwamy zatem cały dzień na jednej baterii.

Surface Book
Surface Book

Surface Book będzie posiadał metalową obudowę oraz odłączaną klawiaturę, przez co ze sprzętu będzie można korzystać jak z tabletu. W zestawie znajdzie się także Surface Pen, czyli specjalny rysik do obsługi ekranu dotykowego.

W konstrukcji znalazło się również miejsce na 2 pełnoprawne złącza USB 3.0 oraz czytnik kart pamięci SD. Znajdziemy także wyjście audio 3,5 mm oraz Mini DisplayPort.

Całość będzie napędzana przez Windows 10. Pre-ordery na Surface Book ruszają już dzisiaj, natomiast wysyłka rozpocznie się 26 października. Cena urządzenia wynosi 1499 dolarów.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *