Gamepad od Xbox One otrzyma możliwość mapowania przycisków

Microsoft przygotowuje dla użytkowników Xbox One funkcję, która powinna pojawić się już dawno. Mowa o możliwości własnoręcznego zmapowania przycisków kontrolera, dostosowując ich działanie do własnych preferencji. Dzięki temu gracze skonfigurują gamepad dokładnie tak, jak będą chcieli.

Gry na komputery PC znane są z tego, że umożliwiają zmianę obłożenia poszczególnych klawiszy. Dzięki temu użytkownicy mogą przypisać poszczególne funkcje i akcje do dowolnych przycisków. Już niedługo podobną możliwość otrzymają posiadacze Xbox One.

Początkowo funkcja mapowania przycisków była zarezerwowana dla kontrolera Elite, czyli specjalnej wersji gamepada, która będzie kosztować około 150 dolarów. Za pośrednictwem Twittera Mike Ybarra z Microsoftu potwierdził jednak, że możliwość zmiany obłożenia przycisków pojawi się na każdym gamepadzie od Xbox One.

Dzięki temu gracze będą mogli np. zmienić działanie przycisku B. Funkcja ta pozwoli spersonalizować kontroler i może się okazać przydatna, szczególnie, że większość gier nie umożliwia zmiany obłożenia przycisków z poziomu opcji. Teraz będzie można to zrobić bezpośrednio w systemie konsoli.

Obecnie niestety nie wiadomo, kiedy dokładnie wspomniana funkcja zadebiutuje. Można się spodziewać, że nastąpi to wraz z premierą systemu Windows 10 na konsoli Xbox One.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *