Poznaliśmy kolejne szczegóły dotyczące gogli HoloLens

Podczas eventu w Tel-Awiwie, przedstawiciel Microsoftu, Bruce Harris ujawnił kilka nowości dotyczących HoloLens, czyli gogli rozszerzonej rzeczywistości będących odpowiedzią na OculusRift, HTC Vive czy PlayStation VR mających pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Według zapowiedzi wczesne wersje HoloLens mają zostać udostępnione dla deweloperów w bieżącym roku. Jedną z ciekawszych informacji, jaką podzielił się Microsoft jest czas pracy na baterii, który w stanie spoczynku lub podczas łagodnego traktowania ma wynosić ok. 5.5h, natomiast w warunkach intensywnej eksploatacji do 2.5h.

Harris potwierdził także wiadomość, że gogle będą całkowicie bezprzewodowe, czego nie można spodziewać się po konkurencyjnych produktach. Co więcej, na urządzeniu uruchomimy wszystkie aplikacje napisane z myślą o Windows 10.

HoloLens połączymy ponadto z innymi urządzeniami za pomocą Bluetooth czy WiFi, a pole widzenia ma być zbliżone do tego, jakie zapewniają tradycyjne monitory o przekątnej 15 cali. Warto również wspomnieć o funkcji parowania ze sobą gogli HoloLens, dzięki czemu użytkownicy mogą wspólnie pracować nad projektem lub też toczyć rozgrywkę w wirtualnym świecie.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *