Windows 10 – sztuczna inteligencja pojawiła się w aplikacji Zdjęcia

Aplikacja zdjęcia Windows 10

Aplikacja Zdjęcia dostępna w Windows 10 jest jednym z systemowych programów do przeglądania plików graficznych. Już niedługo stanie się inteligentniejsza, podobnie jak Google Photos.

Microsoft doda do usługi sztuczną inteligencję, która będzie rozpoznawać i odpowiednio katalogować zdjęcia. Dzięki temu będzie można wyszukać fotografie, na której znajduje się dana osoba lub wyświetlić wszystkie zdjęcia z wybranego miejsca.

Funkcja pojawiła się już w wersji testowej systemu Windows 10. Klikając na specjalny pasek wyszukiwania program przeanalizuje wszystkie zdjęcia, dzięki czemu będzie można je szybko segregować.

Aplikacja zdjęcia Win 10
Aplikacja umożliwi wyświetlanie np. wszystkich zdjęć, na których znajduje się żółw

Warto dodać, że wyniki analizy są przechowywane lokalnie, a nie w chmurze OneDrive. Dzięki temu późniejsze wyszukiwanie np. zdjęć ze zwierzętami odbywa się niezwykle szybko.

Aplikacja będzie także tworzyć automatyczne albumy i sugerować je użytkownikowi. W taki sposób powstanie np. galeria zdjęć z wycieczki nad morze itp. Podobnie już teraz działa konkurencyjne Google Photos.

Można się domyślać, że finalna wersja funkcji zadebiutuje jesienią, wraz z aktualizacją Fall Creators Update.

Źródło: Windows Central via Instalki

2 thoughts on “Windows 10 – sztuczna inteligencja pojawiła się w aplikacji Zdjęcia

 1. A jak to dziadostwo wywalić z sytemu?
  Chciałem zainstalować IrfanView, przypisałem wszystkie formaty graficzne do tej przeglądarki, a “Zdjęcia” ciągle się ładują na nowo chociaż ich nie chcę… Jeśli na tym polega AI tego programu, to jest wyjątkowo głupie i upierdliwe.
  Zainstalowałem IrfanView ze sklepu MS i teraz nawet nie mogę znaleźć tego programu, bo o ile kiedyś można było odnaleźć ścieżkę ze skrótu na pulpicie, czy menu Start, to teraz są tam jedynie jakieś nikomu niepotrzebne informacje (przypnij, odepnij, opisz i oceń itp.) a ścieżki nie ma.
  Nie ma tego programu w “Program files” ani “Program files (x86)”

  Windows 10 to największy shit i pomyłka w historii Microsoft-u!!!
  Bill wracaj do firmy, bo rozwalą wszystko co udało Ci się zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *