Tablety z Windows 8 najprawdopodobniej od Acera i Lenovo

Praktycznie za pewnik można już uznać przyszłe wydania tabletów z systemem Windows 8. Poznaliśmy także kolejnych producentów, którzy zamierzają wyprodukować własne tablety z najnowszym systemem operacyjnym Microsoft. Zgodnie z relacją Digitimes, sprzętu można się spodziewać od dwóch dalekowschodnich gigantów rynku PC: Acer i Lenovo, w trzecim kwartale 2012 roku.

Jak dowiadujemy się z najświeższych informacji, tablety mają być wyposażone w procesory Intela. Intel planuje wprowadzić na rynek procesor dla tabletów i smartfonów, o nazwie kodowej Medfield, w pierwszej połowie 2012 roku.

Oprócz dalekowschodnich producentów, własne tablety, notebooki oraz komputery osobiste z Windows 8 zapowiada na rok 2012 korporacja HP. W kontekście wydania tabletu mówi się także o firmie Dell. Samsung przygotuje pod Windows 8 komputer z ekranem dotykowym. Podobne plany może mieć także tajwański Asus.

To jednak nie koniec pogłosek związanych z nadejściem nowej wersji Windowsa. Swojej szansy na rynku tabletów u boku Microsoft upatruje także fińska spółka Nokia. Rok 2012 może upłynąć pod znakiem niespotykanej dotąd rozmaitości urządzeń z systemem Windows.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *