Tajniki programowania Windows Phone 7

Microsoft uruchomił specjalny kurs internetowy, podczas którego programiści mogą w łatwy i przystępny sposób poznać tajniki programowania aplikacji dla platformy Windows Phone 7. Kurs jest przygotowany w formie krótkich filmów, które krok po kroku prowadzą przez proces pisania aplikacji.

Kurs jest dostępny pod adresem: Kurs programowania Windows Phone 7. Wśród prowadzących poszczególne części są eksperci firmy Microsoft (Bartłomiej Zass) oraz przedstawiciele społeczności deweloperskiej: Maciej Grabek, Michał Korzunowicz oraz Daniel Plawgo.

“Programiści poszukują materiałów, które pomogą im rozwinąć ich umiejętności,” – powiedział Piotr Kołodziej z polskiego oddziału firmy Microsoft, odpowiedzialny z organizację i przebieg kursu. – “Nasz kurs został przygotowany właśnie pod tym kątem. Jest to o tyle istotne, że wybicie się na konkurencyjnych platformach jest praktycznie niemożliwe bez dużych nakładów finansowych. Większość oryginalnych i prostych pomysłów została już wykorzystana. Platforma Windows Phone 7, która w tej chwili liczy ponad 10 tysięcy aplikacji jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się na rynku i daje programistom największe szanse na pojawienie się na rynku aplikacji mobilnych z pełnym sukcesem.”

Strona kursu jest systematycznie aktualizowana. Nowe lekcje pojawiają się w poniedziałki oraz środy. Kurs potrwa do połowy kwietnia. Aby rozpocząć kurs wystarczy odwiedzić ten adres.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *