Tanie tablety z Windowsem

Wczorajsza konferencja Worldwide Partner Conference w Waszyngtonie przyniosła sporo informacji z obozu Microsoftu. Przedstawiciele amerykańskiej firmy zapewnili między innymi, że w najbliższym czasie na rynku pojawią się tanie tablety z Windowsem. Cena ma spaść poniżej 100 dolarów!

W trakcie konferencji Build w kwietniu bieżącego roku Microsoft poinformował, że Windows dla urządzeń poniżej 9 cali będzie całkowicie darmowy, przez co producenci będą mogli stworzyć atrakcyjne cenowo tablety, które staną w szranki z Androidem.

Potwierdzenie tych słów nastąpiło podczas wczorajszego wydarzenia w Waszyngtonie. Kevin Turner zapowiedział nadejście 8-calowych tabletów z Windowsem, których cena nie będzie przekraczać 100 dolarów. Microsoft celuje zatem w najniższą półkę cenową i chce w tym segmencie walczyć z dominującym Androidem.

Tanie tablety z Windowsem
Przykładowe tanie urządzenia, które pojawią się w ofercie popularnych producentów

Na konferencji pojawiła się również wzmianka o tanich notebookach, które mają być bezpośrednią konkurencją dla Chromebooków. Jako przykład podano notebook od HP za 199 dolarów. Do programu przystąpią również inni producenci sprzętu – Acer czy chociażby Toshiba. Wszystko po to, aby zniwelować przewagę Chromebooków, które cieszą się coraz większą popularnością na terenie Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Win Beta, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *