TeamViewer 9 ze wsparciem dla Windows 8.1 już jest

TeamViewer to niezwykle przydatna aplikacja służąca do obsługi szeroko pojętego pulpitu zdalnego. Za pomocą tego narzędzia użytkownicy mogą się łączyć z innymi komputerami i obejmować nad nimi kontrolę, przeprowadzając stosowne modyfikacje czy po prostu pomagając innej osobie w rozwiązaniu problemu z systemem. W sieci pojawiła się nowa wersja oznaczona numerem 9, która doczekała się wsparcia dla Windows 8.1.

TeamViewer 9 bezproblemowo współpracuje ze wszystkimi dostępnymi systemami – zarówno z Windowsem, jak i OS X (także z najnowszym Mavericks) czy Linuxem. Użytkownicy tych systemów mogą się łączyć ze sobą i zarządzać pulpitem bez żadnych ograniczeń. Narzędzie pozwala również na kopiowanie i bezpośrednie przesyłanie zarówno plików, jak i dokumentów czy tabel wraz z zachowanym formatowaniem.

Dziewiąta edycja umożliwia obsługę wielu połączeń zdalnych jednocześnie, za pomocą specjalnych kart, przypominających swoim wyglądem klasyczną przeglądarkę internetową. Twórcy zoptymalizowali także szybkość przesyłania obrazu, dzięki czemu podczas prowadzenia prezentacji użytkownik może pokazywać filmy wyświetlane np. z serwisu YouTube. Obraz będzie wyświetlany u wszystkich uczestników webinaru bez zacięć i spowolnień.

Interfejs programu został zoptymalizowany pod kątem ekranów dotykowych. Ponadto twórcy dodali szereg opcji ułatwiających nawiązywanie połączenia z innymi maszynami. Pojawiła się również możliwość wybudzania komputera zdalnego za pomocą sieci LAN. W celu zabezpieczenia własnego profilu przed nieautoryzowanym dostępem, TeamViewer 9 oferuje moduł dwuskładnikowego uwierzytelniania.

Narzędzie można pobrać całkowicie za darmo z tej lokalizacji. Wersja bezpłatna jest dostępna wyłącznie do użytku domowego (niekomercyjnego).

Źródło: Team Viewer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *