Telefon za 25 dolarów od Microsoft

Microsoft podczas przejęcia Nokii ogłosił, że nie będzie kontynuował tanich serii telefonów i skupi się tylko i wyłącznie na urządzeniach napędzanych przez Windows Phone. Pogląd ten został najwyraźniej zrewidowany, bowiem gigant z Redmond zaprezentował właśnie nowe urządzenie przeznaczone dla początkujących użytkowników – Nokia 130.

Nokia 130 to urządzenie dla użytkowników, którzy po prostu potrzebują telefonu do dzwonienia, wysyłania SMS-ów, okazjonalnego słuchania muzyki i oglądania filmików. Produkt został oparty na systemie stworzonym przez Nokię – Series 30.

Zastosowanie Nokii 130 sprowadza się do najprostszych czynności. Użytkownik może słuchać muzyki z karty microSD oraz odtwarzać proste filmiki. Telefon został wyposażony w kolorowy 1,8-calowy wyświetlacz. Na pokładzie znajdzie się również radio FM.

Producent zapewnia, że bateria pozwoli na 46 godzin odtwarzania muzyki, 16 godzin oglądania filmów lub 13 godzin ciągłych rozmów. Telefon będzie dostępny w dwóch wersjach – single oraz dual-SIM.

Najciekawsza jest jednak cena. Microsoft wycenił Nokię 130 na zaledwie 25 dolarów, chcąc zdobyć użytkowników na rynkach wschodzących. Jest to telefon przeznaczony przede wszystkim dla osób, które wcześniej nie miały styczności z tego typu urządzeniem.

Nokia 130 będzie prawdopodobnie sprzedawana na terenie Afryki, Ameryki Łacińskiej, Azji Południowej oraz Europy Wschodniej.

Źródło: The Next Web, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *