Windows 7 najpopularniejszy wśród użytkowników Steam

Jak co miesiąc, na Steamie opublikowano wyniki anonimowej ankiety, z której możemy się dowiedzieć, jaki system operacyjny jest najpopularniejszy wśród użytkowników platformy, jakiego procesora używają oraz ile pamięci RAM znajduje się w ich komputerach. Na szczycie nieprzerwanie Windows 7.

Wyniki za ostatni miesiąc nie pozostawiają złudzeń – wśród graczy bezsprzecznie króluje Windows 7 64-bit, który jest zainstalowany na niemal połowie wszystkich komputerów (48,92%). Na drugim miejscu znalazł się Windows 8.1 64-bit z wynikiem 17,75%, czyli całkiem nieźle, biorąc pod uwagę ogólną kondycję tego systemu. Użytkownicy Linuxa to zaledwie 1,11% wszystkich graczy korzystających z platformy Steam.

Ciekawie prezentują się też dane dotyczące procesorów. Okazuje się, że wciąż najpopularniejszymi modelami są procesory dwurdzeniowe. Korzysta z nich 48,63% wszystkich użytkowników, natomiast z czterordzeniowych 43,49%.

Wśród pamięci RAM najpopularniejszą ilością jest 8 GB (28.25%), a zaraz za nią plasuje się 4 GB (21.32%). Ciekawie wygląda także rozłożenie fanów kart graficznych. Zdecydowaną większość posiada tu firma NVIDIA (50,93%), na drugim miejscu uplasowało się ATI z wynikiem 29,8%. Zauważalną część posiada również Intel – 18,89%.

Polska wersja językowa platformy Steam jest używana przez 1,84% wszystkich użytkowników, natomiast najpopularniejszy jest oczywiście język angielski z wynikiem 49,81%.

Źródło: Steam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *