Testerzy zadowoleni z nowego Windowsa

Z najnowszych analiz ChangeWave wynika, że testerzy deklarują znacznie większy poziom zadowolenia z Windows 7 Beta niż miało to miejsce w przypadku Windows Vista.

Badanie z udziałem 68 testerów najnowszego Windowsa przeprowadzono w okresie 9 -17 luty 2009. 44% ankietowanych odpowiedziało, że ich firma jest bardzo zadowolona z działania Windows 7. Warto dodać, że takie samo badanie przeprowadzono 2 lata temu kiedy to testowano Vistę. Wówczas zaledwie 10% użytkowników deklarowało zadowolenie z systemu. ChangeWave informuje, że głównym powodem zadowolenia użytkowników jest szybkość i wydajność Windows 7. Nowy system instaluje się bardzo szybko, łatwo zebrać i zainstalować niezbędne sterowniki, system zajmuje mniej pamięci – relacjonują ankietowani. Nie obyło się oczywiście bez nieprzychylnych opinii. Użytkownicy jako główne problemy wskazywali brak stabilności oraz niekompatybilność ze starym sprzętem i oprogramowaniem.

W tym samym badaniu zapytano przedstawicieli korporacji o plany aktualizacji Windowsa. Ponad połowa (53%) deklaruje, że nie zamierza przejść na Vistę ze względu na nadchodzącą premierę Windows 7.

Podsumowując, na etapie testów Windows 7 zebrał znacznie lepsze opinie niż Vista. Ostateczny poziom satysfakcji użytkowników z “nowych okienek” będzie można zbadać jednak dopiero po tym jak system trafi na rynek.

Źródło: ChangeWave

10 thoughts on “Testerzy zadowoleni z nowego Windowsa

  1. “Nie zwolnił ani trochę jak to się działo w XP”.To dziwne, moje XP działa już dobre 3 lata i nic jakoś nie zwalnia.Ciekawe jak będzie po tym czasie wyglądał win 7.

  2. Bardzo dobry system. Mam go od ponad miesiąca i nie zwolnił ani trochę jak to się działo w XP (Vistę pomijam bo to jakaś kpina). Problemów nie ma żadnych, chodzi wszystko ładnie i szybko. Oczywiście to późna beta bo 7077 wiec na wcześniejszych możliwe ze były problemy.Następną wersją po 7077 będzie 7100 czyli RC1. Windows 7 będzie super systemikiem.

  3. Jesteście trochę naiwni myśląc, że “Vista im się nie udała”, a teraz Windows 7 “im się uda” i będą bogami. W Microsofcie nie pracują idioci i wiedzą dokładnie jak zrobić ogromną kasę na kiepskim oprogramowaniu. Teraz przyjdzie dobry Windows, na którego rzucą się ludzie po złej Viście i o to chodziło. Pieniążki są.

  4. Też jestem zadowolony z Windows 7 nie mogę się do czekać kiedy będzie pierwsza wersja SP1. Nawet moja babcia 😀 testowała pod względę własnym. 😀

  5. Jestem tzn. byłem bardzo zadowolony z Windows 7 jak dla mnie Vista przy nim się chowa, musiałem niestety z niego zrezygnować ze względu to iż nie dało się na nim normalnie pograć np w red aler 3 i starcraft’a oraz zainstalowane sterowniki nie działały na wyjściu HDMI, jeśli jednak ktoś używa komp ja do biznesu i nie potrzebuje takich rzeczy jak ja to W7 jest jak najbardziej idealnym systemem

  6. ja osobiście jestem zadowolony czego dowodem jest że Vista leże na półce a na komputerze od grudnia stoi Windows 7 🙂 I tak sobie będzie stał póki nie wygaśnie licencja na betę )

  7. no jak na razie zapowiada sie dobrze, zobaczymy jak bedzie naprawde jak wyjdzie, mysle ze tak czy inaczej to trzeba bedzie czekac na SP1… jak zwykle…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *