To koniec Windows Phone Marketplace

Premiera desktopowego systemu Windows 8 i mobilnego Windows Phone 8 jest dla Microsoftu jednocześnie momentem na ujednolicenie swoich produktów i usług – zarówno pod względem nazewnictwa, jak i usług. Przykłady można mnożyć w nieskończoność. Teraz przyszła pora na Windows Phone Marketplace – sklep z aplikacjami mobilnymi na Windows Phone.

Na oficjalnym blogu Microsftu przeczytać można, że już niedługo Windows Phone Marketplace zastąpiony zostanie przez Windows Phone Store, co będzie analogiczne do nazwy sklepu z aplikacjami na desktopowym Windowsie (Windows Store).

Oprócz zmiany w nazwie, Microsoft obiecuje również usprawnienia w funkcjach usługi. Po pierwsze, pojawić ma się ulepszona wyszukiwarka, oparta na Bingu. Z pewnością ucieszy to posiadaczy telefonów z Windows Phone, bowiem dotychczasowe rozwiązanie raczej nie spisuje się zbyt dobrze. Po drugie, firma obiecuje wprowadzić nowe sposoby filtrowania programów, przez co docieranie do ciekawych pozycji ma być o wiele łatwiejsze. Na końcu należy wspomnieć o możliwości bezpośredniego wysyłania opinii na temat aplikacji do Microsoftu.

Źródło: Windows Phone Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *