Office 2010: wyciekły dane aktualizacji do Office 2013

W lipcu Microsoft oficjalnie zapowiedział pojawienie się pakietu Office 2013. Wtedy też udostępnił użytkownikom wersję preview w celu sprawdzenia nowych funkcjonalności. Co jednak z osobami, które dotychczas nie posiadały pakietu Office 2010 i planują go kupić przed wyjściem nowszej edycji? W sieci pojawił się właśnie raport Microsoftu, opisujący sposób zaktualizowania wersji Office 2010 do nowszej w przypadku, gdy będziemy chcieli z niej korzystać w terminie późniejszym.

Serwis ZDNet powołując się na anonimowe źródło ujawnił, że program aktualizacji oprogramowania Office 2010 do wersji Office 2013 rozpocznie się od 19 października bieżącego roku, do 30 kwietnia 2013. Dlatego jeśli chcemy koniecznie pracować na starszej wersji, to musimy mieć świadomość, że będzie ją można zaktualizować maksymalnie do 7 miesięcy. Co ciekawe, na oficjalnej stronie Microsoftu pojawiły się informacje o tym, co możemy otrzymać po aktualizacji. Obecnie dane te już zostały zdjęte, jednak poniżej prezentujemy zdjęcia przedstawiające możliwości upgrade’u. Pierwszy obrazek pokazuje między innymi, że kupując wersje Office 2010 Home & Student, Home & Business 2010 oraz Professional 2010, będziemy mogli w podanym wyżej terminie otrzymać Office 365 Home Premium lub Office 2013 całkowicie za darmo.

office 2013

office 2013 2

Na drugim zdjęciu widać z kolei między innymi informację o tym, że pakiet Office 365 Home Premium będzie miał roczną subskrypcję i będzie go można zainstalować na pięciu komputerach (wliczając w to zarówno PC jak i Mac). Póki co Microsoft nie potwierdził ani nie zdementował tej sprawy. Trzeba jednak przyznać, że dla użytkowników, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z pakietem Office, kupno wersji 2010 może w dalszym ciągu być atrakcyjnym wyborem.

Źródło: ZDNet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *