Toshiba: nowe tablety Encore 2 z systemem Windows

Rynek tabletów jest zdominowany przez iPady oraz urządzenia napędzane przez Androida. Sytuacja ta ulega jednak zmianie, a do świadomości klientów przebijają się pomału modele wyposażone w system Windows 8.1. Przyczynia się do tego między innymi Toshiba, która zaprezentowała właśnie dwa nowe tablety z kafelkowym interfejsem.

Japoński producent elektroniki użytkowej zaprezentował dwa nowe tablety z rodziny Encore 2. Model WT10-A został wyposażony w 10,1-calowy ekran działający w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, procesor Intel Atom oraz 2 GB pamięci operacyjnej. Na pliki użytkownika przygotowano 32 GB przestrzeni z możliwością rozszerzenia do 128 GB. Warto zaznaczyć, że urządzenie zostało przystosowane do obsługi w trybie pionowym.

Konstrukcja zawiera aparat o rozdzielczości 5 Mpix oraz kamerkę przednią 1,2 Mpix. Na pokładzie znajdziemy także port microUSB 2.0, microHDMI oraz microSD. Bateria pozwoli na 9 godzin ciągłej pracy.

2014-06-23_155250

Drugi model został wyposażony w nieco mniejszy wyświetlacz – 8 cali, działający w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. W porównaniu do swojego większego brata, Encore 2 WT8-B posiada mniej pamięci operacyjnej – 1 GB oraz baterię oferującą 8,5 godziny pracy. Zabrakło także portu microHDMI.

Obydwa sprzęty działają w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 z Bing. Wraz z tabletem użytkownik otrzymuje roczną subskrypcję Office 365.

Źródło: Toshiba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *