Windows 9 z możliwością wyłączenia interfejsu Modern?

Windows 9 to kolejny system operacyjny amerykańskiego giganta, który znajduje się w fazie produkcji – choć nikt tego oficjalnie nie potwierdza. Dzięki przeciekom poznaliśmy już kilka interesujących faktów na jego temat. W dniu dzisiejszym dotarła do nas kolejna warta uwagi informacja – Windows 9 prawdopodobnie umożliwi całkowite wyłączenie interfejsu Metro.

Pierwsze przecieki wskazywały, że Windows 9 ma być w całości skupiony na interfejsie Metro, który można bezproblemowo obsługiwać za pomocą dotyku. Microsoft nie zapomina jednak o użytkownikach klasycznych urządzeń (klawiatura + mysz), dlatego też w systemie mają się pojawić udogodnienia z tym związane.

Użytkownik WZOR donosi, że wersja Enterprise zostanie wyposażona w możliwość całkowitego wyłączenia interfejsu Metro, aby użytkownicy mogli się skupić na swojej pracy w formie, którą znają od lat. Zmiany w Enterprise dotyczą również integracji z dyskiem sieciowym OneDrive – według źródła administrator będzie mógł ją wyłączyć.

Oczywiście powyższe informacje nie zostały potwierdzone przez Microsoft, jednak wcześniejsze doniesienia WZOR-a często znajdowały pokrycie w rzeczywistości. Podobnie może być także i w tym przypadku. Nam pozostaje czekać na pierwsze konkrety na temat Windows 9.

Źródło: Instalki.pl, Softpedia

One thought on “Windows 9 z możliwością wyłączenia interfejsu Modern?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *