Menu Start powróci w Windows 8.1 Update 3?

Microsoft co prawda potwierdził oficjalnie prace nad menu Start dla systemu Windows 8.1, jednak nie podał dokładnej daty premiery wyczekiwanej przez wielu funkcjonalności. Dowiadujemy się o niej z nieoficjalnych źródeł, zaznajomionych ze sprawą.

Według najnowszych przecieków Microsoft pracuje nad dwoma dużymi aktualizacjami swojego systemu – Windows 8.1 Update 2 oraz Update 3. Pierwsza z nich ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Nie wiadomo jednak, czego dokładnie będzie dotyczyć.

Nas interesuje Update 3, bowiem to właśnie dzięki tej aktualizacji w kafelkowym systemie ma się pojawić pełnoprawne menu Start. Nowe informacje wskazują, że premiera nastąpi dopiero w 2015 roku, na chwilę przed debiutem testowej wersji Windows 9. Potwierdzają się zatem przecieki, które przytaczaliśmy na początku czerwca.

Przy okazji pojawiły się pierwsze wzmianki na temat migracji na nowy system operacyjny. Użytkownicy Windows 8.1 będą mogli dokonać niewielkiej opłaty (niestety nie wiemy, co dokładnie ona oznacza), by zaktualizować swój system do Windows 9.

Informacje na temat nowych produktów Microsoftu wyrastają jak grzyby po deszczu. Należy jednak pamiętać, że większość z nich nie została jeszcze potwierdzona przez amerykańską firmę i może ulec zmianie lub w ogóle nie dojść do skutku.

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *