Touch Mouse dostosowuje swoją funkcjonalność do Windows 8

Dostępna w sprzedaży już od roku Microsoft Touch Mouse, to mysz zaprojektowana z myślą o systemie Windows 7. Urządzenie poza standardowymi funkcjami myszy komputerowej, wzbogacone zostało o zestaw gestów umożliwiający pełniejszą i bardziej intuicyjną obsługę systemu. Grupa Microsoft Hardware udostępniła właśnie oprogramowanie, dzięki któremu możliwe będzie dostosowanie Touch Mouse do funkcjonalności systemu Windows 8.

Na potrzeby nowego systemu zmodyfikowano znane z obsługi Windows 7 gesty, które pozwolą na jeszcze bardziej intuicyjną i naturalną obsługę premierowego oprogramowania. Ważne jest również to, że zestaw nowych gestów dla Windows 8, to aktualizacja, którą każdy może pobrać samodzielnie dla posiadanego już egzemplarza Touch Mouse. Instalując więc na swoim komputerze nowy system, nie trzeba kupować nowej myszy – ci, którzy już ją posiadają, mogą zyskać nową funkcjonalność, pobierając nowe oprogramowanie.

Microsoft Touch Mouse zaprojektowana została tak, by rozpoznawać trzy typy gestów – jednym, dwoma i trzema palcami. W systemie Windows 8 przesunięcie jednym palcem po powierzchni dotykowej myszy powoduje podobne efekty, jak w przypadku Windows 7 – umożliwia 4-kierunkowe przewijanie, którego szybkość zależna jest od mocy dotyku. Ze względu na obecny w Windows 8 nowy interfejs, przewijanie umożliwia też płynne poruszanie się po kafelkach, będących jedną z nowości premierowego oprogramowania. Przewijanie dwoma palcami umożliwia zarządzanie aplikacjami. Dodatkowo, przesunięcie dwoma placami w lewo po powierzchni Touch Mouse daje szybki dostęp do tzw. paska „zaklęć” (charms), na którym znajdują się ikony: Search, Share, Start, Devices i Settings. Przesuwanie dwoma palcami w prawo pozwala na przeskakiwanie między otwartymi aplikacjami. Przewijanie trzema placami to z kolei gesty odpowiedzialne za powiększanie i pomniejszanie, w zależności od kierunku przesuwania palców.

Touch Mouse Gesty

Zmianie nie uległ gest przesuwania kciuka po bocznej części panelu dotykowego Touch Mouse – tak, jak w Windows 7, tak i w kolejnej wersji systemu odpowiada on za przesuwanie naprzód i wstecz stron internetowych, zdjęć czy innego rodzaju przeglądanych plików.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *