Microsoft Surface RT za 199,99 dolarów?

Microsoft Surface RT zbliża się wielkimi krokami, zaś w dniu dzisiejszym serwis Engadget dotarł do zaskakującego źródła dotyczącego ceny, która w dniu premiery ma wynosić dokładnie 199,99 dolarów. Na pierwszy rzut oka wydaje się nieprawdopodobnie niska cena tego urządzenia. Gdyby faktycznie okazała się prawdziwa, mielibyśmy jeden z atrakcyjniejszych cenowo produktów tego typu na rynku.

Informacja ta została wyłowiona podczas konferencji Microsoftu, Techready 15, gdzie prócz informacji o nadchodzącym produkcie pojawiła się właśnie cena 199,99 dolarów. Biorąc pod uwagę ceny podobnych urządzeń od Della, Asusa, Samsunga czy Lenovo, konkurencja miałaby spore problemy ze sprzedażą swoich produktów. Według analityków, cena ta jest możliwa do przyjęcia głównie z uwagi na fakt, że Microsoft zamierza walczyć w tym sektorze nie tyle o dochody, a udziały na rynku, ze względu na sporą konkurencję. Gdyby powyższa cena doszła do skutku, to najprawdopodobniej Microsoft miałby także w przedziale 20-30% udziałów z racji pobieranych aplikacji, co z nawiązką zwróciłoby się za niską cenę Microsoft Surface RT.

microsoft surface

Na oficjalne potwierdzenie w tej sprawie przyjdzie nam jeszcze poczekać, jednak faktem jest, że taka strategia może przynieść firmie założonej przez Gatesa znacznie większe korzyści, niż dostosowanie ceny do konkurentów. Pozostaje tylko mieć nadzieję na autentyczność tych doniesień oraz dobrą jakość usług oferowanych przez Microsoft, a być może doczekamy się rekordowej liczby sprzedaży tego urządzenia.

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.