Trwają prace nad przenośną konsolą opartą na Windows 10?

Portal WinBeta podaje, że chiński producent GPD pracuje nad przenośną konsolą opartą na systemie Windows 10. Wybór tego ostatniego jest o tyle ciekawy, że dzięki temu urządzenie będzie w stanie uruchomić niemal każdą grę dostępną na tę platformę.

W sieci pojawiły się już rendery urządzenia. Oprócz klasycznej klawiatury QWERTY, sprzęt będzie wyposażony w kierunkowy krzyżak, cztery przyciski znane z konsol oraz dwa „grzybki” do precyzyjnej kontroli w grach.

Render przenośnej konsolki z Windows 10
Render przenośnej konsolki z Windows 10

Dostępna jest już wczesna specyfikacja sprzętowa urządzenia. Konsolka ma być oparta na czterordzeniowym procesorze Intel Atom x5-Z8500/Z8550 i ma oferować 4 GB pamięci RAM. W kwestii pamięci wystarczyć będzie musiało 64 GB przestrzeni z możliwością rozszerzenia o 128 GB za pomocą karty microSD.

Gadżet będzie wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz działający w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Całość będzie pokryta powłoką ochronną Corning Gorilla Glass 3.

Produkt GPD zaoferuje łączność za pomocą modułu Bluetooth i Wi-Fi. Dostępne będzie wyjście micro HDMI, audio 3,5 mm, USB 3.0 oraz USB Type-C. Uzupełnieniem specyfikacji jest bateria o pojemności 6000 mAh, która rzekomo ma zaoferować od 6 do 8 godzin grania.

Render przenośnej konsolki z Windows 10 bok
Render przenośnej konsolki z Windows 10

Urządzenie zostanie prawdopodobnie oparte na systemie Windows 10 Home. Niewykluczony jest także dual boot z Androidem.

Obecnie nie wiadomo, kiedy konsolka miałaby trafić na rynek. Do momentu premiery jej specyfikacja może jeszcze ulec zmianie.

Źródło: WinBeta via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *