Windows Defender pnie się w rankingach (AV-Test Institute)

Windows Defender nie jest pierwszym wyborem w trakcie instalacji oprogramowania antywirusowego. Domyślnie dostępny w systemie Windows program jest raczej dodatkiem, który uzupełnia pracę systemu i oferuje podstawową ochronę komputera. Każdy, kto chce odpowiednio zabezpieczyć swój sprzęt, sięga po dedykowanego antywirusa.

Jak się jednak okazuje, Windows Defender radzi sobie coraz lepiej. Wynika tak z najnowszego testu opublikowanego przez AV-Test Institute, w którym narzędzie Microsoftu przebiło się do ścisłej czołówki.

We wspomnianym rankingu punkty są przydzielane w trzech kategoriach. Jest to odpowiednio skuteczność ochrony, wydajność (wpływ na działanie systemu) oraz użyteczność (interfejs, fałszywe alarmy). W każdej dziedzinie maksymalnie przyznawanych jest 6 punktów. W całym rankingu można zatem zdobyć 18 punktów. Dopiero po przekroczeniu 10 punktów oprogramowanie antywirusowe jest uwzględniane na liście.

W przeciągu ostatnich lat produkt Microsoftu zdobywał średnio od 9,5 do 11,5 punktów. Co ciekawe, w najnowszym rankingu pozycja Windows Defender znacznie się poprawiła. W przypadku Windows 8 narzędzie zdobyło aż 15,5 punktów. Wersji dla Windows 10 i Windows 7 przyznano 14 punktów.

Ranking oprogramowania antywirusowego
Ranking oprogramowania antywirusowego / Źródło: AV-Test Institute

W rankingu Windows Defender został umieszczony na samym dole, gdyż produkt ten jest uważany przez specjalistów za oprogramowanie bazowe.

Źródło: AV-Test Institute via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *